שיאצו

שיאצו

שיטת טיפול אשר פותחה על ידי מטפלים ביפן ומבוססת על הרפואה הסינית.

פרוש המילה מיפנית הוא" לחץ אצבע", אשר למעשה מתאר צורת תרפיה באמצעות מגע ידיים. המגע נעשה על נקודות וקווים ספציפיים לאורך הגוף, המשמשים גם בדיקור ובכלל ברפואה הסינית הקרויים מרדיאנים, אשר בהם זורם כח החיים הקרוי צ'י (על פי הרפואה הסינית).

אך למעשה בשיאצו, מבוצע לחץ ועיסוי גם על אזורים נרחבים בגוף ולא בנקודות בלבד,כמו כן השימוש באצבעות התרחב לכפות ידיים, אמות, מרפקים, בירכיים וכפות רגליים.

בטיפול מיושמים גם מגע נייח, מושהה ונע לסירוגין, שטחי או עמוק בהתאם לאבחנה, הנעת מפרקים וטלטול עדין יחד עם מתיחות של הגוף.

הטיפול מעניק חוויה חושית טובה ומרגיעה, הנמשכת לאורך זמן.

כך נוצרת תחושה של ביטחון וכן מתחזקת התנועה והזרימה בגוף של כח החיים (צ'י) לריפוי ומניעת מחלות.

הטיפול נעשה בלבוש מלא על מזרון או על מיטת טיפול, ונערך תוך הקשבה למטופל ליצירת חוויה משותפת.

במסגרת הניסיון הטיפולי שלי בשילוב טיפולי מגע, הנני שם דגש על תמיכה בטיפולי שיקום לסובלים מנכויות (אירוע מוחי, מחלות נווניות – נוון שרירים , MS, פרקינסון וכדומה), לסובלים מכאבים כרונים, דלקת מפרקים, מיגרנה, פיברומיאלגיה, כאבי גב וצוואר וכדומה.

הטיפול מעניק תמיכה והקלה לסובלים מתופעות במערכת העיכול, מעי רגיז, שלשול- עצירות כרונית, קשיי עיכול, "חומציות"-צרבות, גזים, זיהומים- קנדידה, מחלות אוטו-אימוניות (קרוהן, קוליטיס) וכדומה.

כמו כן טיפול, תמיכה, עידוד וליווי צמוד בהתמודדות מול החוליים הקשים של תקופתנו: עודף משקל, סוכרת, לחץ דם, שומנים בדם וכדומה, וכן הסינדרום המטבולי.

אני מאוד אוהב את הטיפול אשר מעניק תחושה נהדרת.

בריאות טובה!
פריינטה צביאל – נטורופת