נטורופתיה, גישה אישית

נטורופתיה, גישה אישית

פתח דבר:
רופא ופילוסוף יהודי הנחשב לגאון בקנה מידה עולמי, הלא הוא "רבי משה בן מיימון".                                   הר"מבם טען כי בריאות היא ראשי תיבות של:"בטל רוגזו ימעיט אוכלו וירבה תנועה" !

נטורופתיה: ייעוץ תזונתי, צמחי מרפא , תוספי מזון ואורח חיים.

הפנייה לטיפול אצל הנטורופת המתמחה בתזונה, תוספי מזון ואורח חיים מאפשר לאדם להבחין בין פרסום אגרסיבי וטרנדים אופנתיים ולבין מידע מהימן ומוכח. הנטורופת בונה טיפול המבוסס על גופי ידע מערביים רפואיים המשלב את כל האמת והיופי אשר ברפואה הטבעית! כמו כן אין הפנייה לנטורופת מהווה תחליף למעקב וטיפול רפואי קונבנציונלי.

עד לפני כ- 30 שנה רווחה בעולם המערבי האמונה כי בכוחה של הרפואה לספק תרופה לרוב המחלות, ופתרון רפואי לכולן הוא עניין של זמן.
אמונה זו נתבהרה כלא מציאותית, והרפואה המערבית הכירה שוב כבעבר, בגישתה של הרפואה הטיבעית – המסורתית הידועה בכל התרבויות (הסינית, היהודית, הבודהיסטית, האינדיאנית, הערבית וכו').
הגישה היא כמובן מניעת המחלה על ידי אורח חיים בריא!!! כאשר מצטרף לכך טיפול באמצעים טבעיים כשמתגלים מצבי חולי, הרי קיבלנו נטורופתיה.

הנתונים הטבעיים של אדם קובעים את החולשות והיתרונות שלו אל מול סביבתו, ובמקביל ישנם גורמים סביבתיים (ממזג האוויר עד לחץ בעבודה) אשר עלולים גם הם להשפיע על בריאותו בנוסף ישנם מחוללי מחלות למיניהם (חיידקים, וירוסים, פרזיטים), כולם משפיעים כל הזמן. המודעות של אדם לבריאותו ולגורמים המשפיעים עליה מחזקים את גישת הרפואה המונעת, פשוט לדאוג להיות חזק ובריא ולקוות שהנתונים הטיבעיים יעשו את העבודה. וכשישנם "שיבושים" חשוב מאד לקבל ייעוץ והשגחה מתאימים.

התזונה משמשת מאז ומעולם מרכיב מרכזי בבריאות האדם ובמניעת מחלותיו.

בעשרות השנים האחרונות מספר החוקרים והמחקרים בנושא עולה בהתמדה ובהתאם לכך עולה וגוברת ההתעניינות בציבור המחפש פשוט להיות בריא.
המחקרים בנושא תזונה ואורח חיים, המסקנות מהם והידע הנאסף בעקבותיהם, מוכיחים בכל יום כי יש לכך השפעה רבה מאד על בריאותו של אדם. ומכאן שהשמירה על הבריאות היא בהישג יד. בעזרת תזונה ואורח חיים בריא ניתן לשמר את הבריאות ולמנוע מחלות, ולהקל ההתמודדות עם מצבי חולי והליכי ריפוי.
הרפואה הנטורופתית המודרנית צמחה מתוך הרפואה המסורתית בתרבויות העולם השונות ומשלבת שיטות טיפול עתיקות יומין..במקביל לכך, מתבססת הנטורפתיה על מחקרים עדכניים המבוססים על המדע הרפואי העכשווי.

בטיפול נבצע הערכת מצב ואיבחון ראשוני, המסייעים להתאמת גישת טיפול אישית, תוך שימת דגש על ניתוח כל התסמינים והמחלות בהיבט הוליסטי (שלם ומקיף).

אני נעזר בידע עדכני בתחום "תוספי התזונה" (ויטמינים,מינרלים, פרוביוטיקה ועוד) ככלי טיפולי מדוייק ואישי.

בהתאם לצורך, משלבים טיפול בצמחי מרפא, המפוקח על ידי מומחים כחלק מתהליך הריפוי. הטיפול כולל הדרכה וייעוץ תזונתי, לתמיכה וחיזוק, בהתאם לרקע האישי של כל מטופל ( לדוגמא: סוכרת, אנמיה, עודף משקל,כאבים, מפרקים, לחץ דם, גיל מעבר, גיל התבגרות, בעיות עיכול, נשימה ועוד.. או למניעה ושיפור).

בטיפול הנטורופתי אנו פועלים לבסס עקרונות התומכים בריפוי ומניעת המחלה.

לי כמטפל חשוב מאוד הקשר בין הגוף לנפש ובין הנפש לגוף!

כמו כן-אני עומד לרשות מטופליי לתמיכה והדרכה, תוך שיתוף, הסברה ואחריות משותפת לטיפול ולהצלחתו!

בריאות טובה!
פריינטה צביאל – נטורופת.